Mężczyzna na tle świateł

Czy warto wybrać hotel na organizację osiemnastki?

Osiemnastka to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu młodego człowieka. Warto więc zadbać o to, aby ten dzień był wyjątkowy i zapamiętany na długo. Jednym z najlepszych sposobów na uczynienie tego dnia niezapomnianym jest wybór odpowiedniego hotelu we Wrocławiu na organizację osiemnastki.
ksiazki dalekiego wschodu

Fascynująca kultura Dalekiego Wschodu

Cywilizacja chińska trwa nieprzerwanie od 5 tysięcy lat i tyle samo liczy sobie niezwykła, często niezrozumiała, ale nieustannie fascynująca, kultura Dalekiego Wschodu. To właśnie tam powstały oryginalne religie i nurty filozoficzne, niezliczone wynalazki, dzieła muzyczne, teatralne i literackie, które wzbudzają zachwyt do dziś. Warto zatem odkrywać na nowo Państwo Środka, sięgając po poświęcone dawnym Chinom
rodzaje tlumaczen

Tłumaczenie ustne symultaniczne czy konsekutywne? Poznaj różnice!

Profesjonalne tłumaczenie ustne to usługi, które burzą bariery w biznesie i wielu innych dziedzinach życia. Kiedy podczas rozmowy potrzebne jest przełożenie specjalistycznego słownictwa i zwrotów typowo branżowych, warto zwrócić się do specjalistów po pomoc w zrozumieniu trudniejszych zagadnień. Na czym polega praca tłumacza podczas spotkania biznesowego, na konferencji lub wykładzie? Tłumaczenie prowadzone ustnie to odtwarzanie
filmy anime

Filmy anime – od czego zacząć?

Anime to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli popkultury japońskiej. Pod tym pojęciem rozumie się japońskie filmy animowane oraz styl japońskiej animacji. Filmy anime nie są tak proste w przekazie, jak tradycyjne filmy animowane z innych krajów. Łączą elementy różnych gatunków oraz szeroką tematykę, przez co trudno jednoznacznie je kategoryzować. Co jeszcze warto wiedzieć w tym
festiwal recyklingu

We Wrocławiu startuje Festiwal Szkła Artystycznego i Upcyklingu

Według badania Eurobarometru, 77% Europejczyków próbuje naprawiać swoje urządzenia przed zakupem nowych. Ta rewolucja nawyków konsumenckich idzie w parze ze zmianami przepisów, umożliwiających budowanie modelu gospodarki cyrkularnej. Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu i Związek Artystów Szkła chcą przybliżyć ten temat podczas niecodziennego festiwalu, już w najbliższą sobotę, 9 października. 
wystawa

Rozpoczyna się plenerowa wystawa prac Papcia Chmiela w warszawskim Koneserze

Od 5 października do 14 listopada na stołecznym placu Konesera będzie można podziwiać plenerową, bezpłatną wystawę poświęconą twórczości Henryka Chmielewskiego, czyli popularnego Papcia Chmiela. Wydarzenie organizowane jest w 55. rocznicę ukazania się pierwszej książkowej wersji komiksu Tytus, Romek i A’Tomek. Oprócz wystawy przewidziane są pokazy filmowe i warsztaty.
konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny Chińskie Impresje

Z okazji 72. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Chinami a Polską, Ambasada ChRL w Polsce wraz z Instytutem Konfucjusza organizuje konkurs fotograficzny „Chińskie Impresje”, którego zwieńczeniem będzie wystawa online zwycięskich prac.
osoby gluche

Rusza kampania społeczna na rzecz osób głuchych w popkulturze

Czy wiecie, że Głusi czują muzykę całym ciałem? Nie wiecie też jak bardzo są wykluczeni z popkultury, która z samego założenia powinna być egalitarna i dostępna dla wszystkich. W eterze wciąż panuje cisza na temat tych, którzy wiedzą o niej najwięcej. Ale właśnie przerywa ją kampania społeczna Polskiego Związku Głuchych, która startuje z teledyskiem zespołu UNMUTE.