korona a licowka

Zasadnicze różnice między koroną a licówką

Współczesna stomatologia ma wiele sposobów na zakrycie ubytku w uzębieniu. Dzięki nim można pozbyć się małych uszkodzeń oraz poważnych braków. Pomagają w tym licówki i korony. Oba rozwiązania są popularne, ale wykorzystuje się je w innych przypadkach. To ważne, ponieważ oprócz ukrywania ubytków równie istotne jest zawalczenie o zdrowe zęby i piękny uśmiech.
inhalator czy nebulizator

Czym się różni nebulizator od inhalatora?

Sezon jesienno-zimowy to czas, kiedy bardzo wiele osób choruje na infekcje dróg oddechowych. Jeżeli jesteś rodzicem dziecka chodzącego do żłobka, przedszkola albo szkoły lub jesteś podatny na takie schorzenia, powinieneś pomyśleć o zakupie inhalatora. Urządzenie to pomoże przetrwać Twojej rodzinie trudny okres jesiennych zachorowań i sprawi, że infekcje będą trwać krócej i przebiegać lżej. Nazwa
walka z cellulitem

Jak radzić sobie z cellulitem – czy istnieje skuteczny krem na cellulit?

Cellulit jest problemem, który dotyka bardzo wiele kobiet w różnym wieku na całym świecie. Choroba ta jest bardzo niewygodna dla kobiet, które przecież chcą wyglądać pięknie, chcą mieć smukłe i gładkie ciało. Na szczęście współczesna medycyna jest w stanie zaradzić temu problemowi. Kobiety dotknięte cellulitem mogą odetchnąć z ulgą. Z pomocą przychodzą różne specyfiki, takie
jakie cwiczenia na biust

Ćwiczenia na biust. Czy ich wykonywanie zwiększa objętość biustu?

Każda kobieta marzy o tym, aby jej biust przykuwał uwagę mężczyzn swoją objętością oraz jędrnością. Według badań aż 40% przedstawicielek płci pięknej nie jest zadowolonych z obecnego wyglądu swojego biustu. Bardzo często kobiety czynią różne kroki, aby sprawić, by ich biust był większy oraz bardziej jędrny.
wizyta u dentysty

Protetyka stomatologiczna – na czym polega?

Nowoczesna stomatologia jest niesamowicie rozbudowana i dzięki temu składa się na nią całe mnóstwo dziedzin. Jedna z nich to protetyka stomatologiczna, która należy do jednych ze starszych dziedzin stomatologii. Czym jednak dokładnie jest protetyka stomatologiczna i na czym ona polega?
zabieg gastroskopi

Gastroskopia – kiedy wskazane jest jej wykonanie?

Nowoczesne metody diagnostyczne umożliwiają wczesne wykrycie wielu poważnych chorób. Dzięki nim można zapobiegać, zamiast leczyć. Poddanie się badaniom takim jak gastroskopia pozwala na podjęcie stosownych działań w bardzo wczesnym etapie choroby.
okulary

Okulary progresywne – o czym mowa w praktyce?

Okulary progresywne to specjalny rodzaj soczewki, która jest przeznaczona dla osób mających problem z widzeniem dali i bliży. To takie dwa w jednym, dzięki któremu jeden model może być stosowany na co dzień. W jaki sposób są one skonstruowane?
aparat sluchowy

Cechy nowoczesnych aparatów słuchowych

Nowoczesne aparaty słuchowe to urządzenia, które wyposażone są w szereg zaawansowanych i innowacyjnych funkcji. Nie tylko poprawiają jakość słyszenia, ale także dają możliwość korzystania z ciekawych i przydatnych rozwiązań. Na jakie cechy warto szczególnie zwrócić uwagę? Podpowiadamy.